منظم – عدّی انتقال مهمانی دانشگاه دانشگاه

منظم – عدّی: انتقال مهمانی دانشگاه دانشگاه اردیبهشت دانشجویان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ورود آرام دلار به کانال تازه

در دومین روز هفته، دلار جهت دومین بار در امسال از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرد. روز یکشنبه، شاخص بازار ارز ۱۵ تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و به قیمت ۴ هزا

ورود آرام دلار به کانال تازه

ورود آرام دلار به کانال جدید

عبارات مهم : بازار

در دومین روز هفته، دلار جهت دومین بار در امسال از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرد. روز یکشنبه، شاخص بازار ارز ۱۵ تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و به قیمت ۴ هزار و ۲۱۲ تومان رسید. پیش از این دلار قیمت بالاتری را در تاریخ خود تجربه نکرده بود.

به گفته فعالان، زیاد کردن تقاضا جهت خرید دلار نقدی، اوج رفتن حجم خرید معامله گران فردایی و رشد قیمت حواله درهم سه عاملی بودند که زمینه ساز دومین عبور دلار از کانال ۴ هزار و ۲۰۰ تومان شدند. سه شنبه گذشته نیز شاخص بازار ارز جهت نخستین بار از مرز ۴هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرده بود. رشد بهای دلار، سطح قیمت سکه تمام بهای آزادی را نیز اوج آورد.

ورود آرام دلار به کانال تازه

در نوزدهمین روز آذرماه، سکه توانست ۱۰ هزار تومان رشد کند و خود را به قیمت یک میلیون و ۴۱۵ هزار تومان برساند. این رشد در شرایطی به ثبت رسید که بهای اونس در بازارهای جهانی روز جمعه زیر مرز هزار و ۲۵۰ دلار بسته شده است بود. عده ای اعتقاد داشتند سکه بازان تلاش کردند از اهرم دلار جهت اوج بردن قیمت استفاده کنند، آیا که می درخواست کردند سکه را به بالاترین قیمت به فروش برسانند. این در حالی است که عده دیگری باور داشتند سکه بازان به قصد فروش قیمت را اوج نبردند و حتی شماری از آنها انتظار دارند با رشد زیاد دلار قیمت سکه نیز زیاد کردن بیشتری را تجربه کند.

شروع افزایشی دلار

در دومین روز هفته، دلار جهت دومین بار در امسال از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرد. روز یکشنبه، شاخص بازار ارز ۱۵ تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و به قیمت ۴ هزا

روز یکشنبه دلار معاملات خود را در کانال ۴هزار و ۲۰۰ تومان کلید زد. در دومین روز هفته، شاخص بازار ارز معاملات خود را با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان شروع کرد که افزایشی ۳ تومانی نسبت به قیمت بسته شده است روز شنبه داشت. شروع دلار در کانال تازه تحرکات معامله گران در ابتدای روز را چنان اوج برد که ساعت ۱۲ ظهر قیمت تا ۴ هزار و ۲۲۰ تومان رشد کرد. بعد از رسیدن به این نقطه بازار کمی آرام گرفت و قیمت در دامنه ۴هزار و ۲۱۰ تا ۴ هزار و ۲۱۸ تومان تغییرات خود را به ثبت رساند. در بازار موازی نیز سکه با زیاد کردن قیمت ۷ هزار تومانی و با قیمت یک میلیون و ۴۱۲هزار تومان شروع به کار کرد. سکه نیز تا قیمت یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رشد کرد، ولی در نهایت در میانه کانال یک میلیون و ۴۱۰هزار تومان به کار خود آخر داد. قیمت سکه در ساعات انتهایی روز افت بیشتری کرد.

امتناع از فروش ارز

در یک ساعت ابتدایی روز یکشنبه کمتر معامله گری حاضر به فروش دلار بود. همزمان روند افزایشی قیمت دلار و عبور این ارز از مرز ۴هزار و ۲۰۰ تومان خریدهای فنی معامله گران را اوج برده بود. به گفته یکی از بازیگران حجم خریدها به اندازه ای اوج بود که در مقاطعی بازار را با کمبود ارز مواجه کرد. حتی یکی از بازیگران باتجربه بازار عنوان کرد، روز گذشته یکی از صرافی های بانکی اقدام به عرضه ۳ میلیون دلار کرد، ولی همچنان میزان تقاضا در سطح بالاتری قرار داشت. البته عده دیگری از معامله گران نظر متفاوتی داشتند.

آنها اعتقاد داشتند، با توجه به زیاد کردن قیمت حواله درهم و رسیدن آن به میانه محدوده هزار و ۱۵۰ تومان زیاد کردن روز یکشنبه دلار غیرقابل اجتناب بود. عده ای در بازار باور داشتند، قیمت دلار در بودجه ۹۷ زیر سطح انتظارات معامله گران بسته شد. از نظر این دسته از فعالان، این عنوان موجب شد که تب و تاب معامله گران غیررسمی تا حدی کم کردن یابد. با وجود عبور دلار از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان، میزان نوسانات این ارز در آذرسال جاری بسیار کمتر از این مقطع زمانی در سال های گذشته بوده است.

ورود آرام دلار به کانال تازه

اخباراقتصادی – دنیای اقتصاد

در دومین روز هفته، دلار جهت دومین بار در امسال از مرز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کرد. روز یکشنبه، شاخص بازار ارز ۱۵ تومان زیاد کردن را به ثبت رساند و به قیمت ۴ هزا

واژه های کلیدی: بازار | کانال | میلیون | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs