منظم – عدّی انتقال مهمانی دانشگاه دانشگاه

منظم – عدّی: انتقال مهمانی دانشگاه دانشگاه اردیبهشت دانشجویان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار بین الملل آمریکا دلواپس است , دو کره زیر یک بیرق

اعلام تصمیم دو کره در نمایش وحدت در المپیک زمستانی پیونگ چانگ باعث نگرانی دولت دونالد ترامپ شده است است. 

آمریکا دلواپس است , دو کره زیر یک بیرق

دو کره زیر یک بیرق؛ آمریکا دلواپس است

عبارات مهم : آمریکا

اعلام تصمیم دو کره در نمایش وحدت در المپیک زمستانی پیونگ چانگ باعث نگرانی دولت دونالد ترامپ شده است هست.

به گزارش عصر ایران؛ دو کره در تصمیمی کم سابقه و تاریخی توافق کرده اند تیم های ورزشی دو کشور در جریان المپیک زمستانی 2018 در شهر پیونگ چانگ کره جنوبی با یک پرچم واحد حاضر شده است و اضافه بر آن یک تیم هاکی روی یخ یکسان زنان داشته باشند.

اعلام این تصمیم که در جریان مذاکرات روز چهارشنبه هیات های دو کره در منطقه صفر مرزی حاصل شد، در حالی بود که در همان روز 20 کشور- غالبا غربی- حامی کره جنوبی در جریان جنگ دو کره (1950-1953) در کانادا در نشستی توافق کردند که فشارهای سیاسی و اقتصادی را تا وقت تسلیم شدن دولت “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی در دست برداشتن از جاه طلبی های هسته ای و موشکی به این کشور بسته کمونیستی زیاد کردن دهند.

آمریکا دلواپس است , دو کره زیر یک بیرق

پرچم وحدت دو کره در دستان طرفداران تیم هاکی روی یخ کره جنوبی در بازی این تیم برابر تیم همسایه شمالی- 2017 / عکس:فرانس پرس

در شرایطی که دولت دونالد ترامپ در یک سال گذشته کوشیده است با شدت یافتن فشارهای سیاسی و اقتصادی بر رژیم پیونگ یانگ، این کشور را وادار به عقب نشینی و تسلیم در برابر خواست های خود کند، ولی دولت کیم جونگ اون در طی همین مدت با انجام یک آزمایش هسته ای و چندین آزمایش موشکی بالستیک قدم های بزرگی در توسعه برنامه موشکی و هسته ای خود برداشت به نحوی که هم اینک تمامی خاک ایالات متحده در پوشش موشک های بالستیک کره شمالی قرار داد.

اعلام تصمیم دو کره در نمایش وحدت در المپیک زمستانی پیونگ چانگ باعث نگرانی دولت دونالد ترامپ شده است است. 

“ولادیمیر پوتین” رییس جمهور روسیه یک هفته پیش درسخنانی، کیم جونگ اون را پیروز دوئل یک سال گذشته با ترامپ دانست و گفت او با زیرکی و هوشمندی توانست به رغم تهدیدها و فشارهای ایالات متحده نه تنها گامی به عقب برندارد، بلکه بر توانمندی زرادخانه موشکی و هسته ای خود بیفزاید و تمامی خاک ایالات متحده را در تیررس موشک های خود قرار دهد.

اعلام تصمیم رژه یکسان دو تیم ورزشی کره شمالی و جنوبی در المپیک زمستانی پیونگ چانگ با وجودی که می تواند بر کم کردن تنش های موجود بین دو کره موثر باشد، ولی در عین حال آن گونه که روزنامه نیویورک تایمز آمریکا گزارش داده، مقامات واشنگتن را در سردرگمی و نگرانی فروبرده است.

به نوشته این روزنامه در حالی که ترامپ می خواهد رژیم پیونگ یانگ را به خاطر رویکرد تهاجمی در زمینه آزمایش های پی در پی موشکی و هسته ای در یک سال گذشته و بی توجهی به قطعنامه های شورای امنیت در انزوای بیشتری فرو برده و فشارهای تحریمی بیشتری را متوجه این کشور کند، نمایش وحدت بین دو کره می تواند شرایط را جهت پیشبرد سیاست های آمریکا پیچیده تر سازد.

آمریکا دلواپس است , دو کره زیر یک بیرق

برخی مقامات واشنگتن نیز دلواپس این هستند که کیم جونگ اون با تصمیم اخیر در نزدیک شدن به همسایه متخاصم جنوبی، به دنبال دست یازیدن به یک مانور دیپلماتیک تازه در جهت پیشبرد برنامه های ضد آمریکایی و فرار از فشارهای بین المللی باشد.

گفتنی است وحدت دو کره می تواند توازن قوا را در شرق آسیا دگرگون کرده و یک قدرت تازه اقتصادی- نظامی را به منصه ظهور برساند که حتی توانایی مسابقه جدی با چین و دیگر قدرت های جهانی را دارد.

اعلام تصمیم دو کره در نمایش وحدت در المپیک زمستانی پیونگ چانگ باعث نگرانی دولت دونالد ترامپ شده است است. 

تلفیق توانمندی های نظامی و قدرت هسته ای کره شمالی با قدرت نرم و اقتصادی کره جنوبی می تواند به شکل گیری یک کره متحد و واحد و بسیار قدرتمند بینجامد.

هر چند که با شرایط کنونی تحقق چنین ایده ای در حد رویا و بسیار دست نیافتنی است ولی با برداشته شدن گام های کوچک و تنش زدایی ممکن است دورنمای تحقق چنین رویایی جهت دولتمردان و نسل های آتی تصمیم گیر در دو کشور در دسترس باشد؛ هر چند که بنا به اذعان غالب ناظران در صورت وحدت دو کره این کره جنوبی خواهد بود که باید صدها میلیارد دلار جهت توسعه عقب ماندگی چند دهه ای همسایه شمالی هزینه کند تا توازن بین دو بخش کره برقرار بماند، یعنی همان کاری که آلمان غربی بعد از اتحاد دوباره با بخش شرقی انجام داد.

آمریکا دلواپس است , دو کره زیر یک بیرق

اما شاید بااهمیت ترین مانع در وحدت بین دو کره ایدئولوژی حاکم و ساختار به شدت بسته حکومت در کره شمالی هست. دولت کره شمالی به احتمال فراوان این انتظار را دارد که در صورت وحدت با بخش جنوبی، ضمن استفاده از مواهب و امکانات اقتصادی جنوبی ها، ساختار سیاسی در مدیریت او باشد و این به هیچ وجه مورد رضایت بخش جنوبی نخواهد بود چه آنکه بخش جنوبی نیز همین انتظار را دارد که با نزدیک تر شدن به بخش شمالی، ساختار نظام حاکم بر این بخش را به مرور مستهلک ساخته و از درون فروبپاشاند.

واژه های کلیدی: آمریکا | اقتصادی | آمریکایی | کره جنوبی | کره شمالی | پیونگ یانگ | پیونگ یانگ | دولت دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs