منظم – عدّی انتقال مهمانی دانشگاه دانشگاه

منظم – عدّی: انتقال مهمانی دانشگاه دانشگاه اردیبهشت دانشجویان اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار پزشکی قرص ورزش ساخته شد

محققان انگلیسی قرصی ساخته اند که می گویند تصویر العمل بدن به مصرف آن شبیه تاثیر ورزش کردن است. 

قرص ورزش ساخته شد

قرص ورزش ساخته شد

عبارات مهم : عضلات

محققان انگلیسی قرصی ساخته اند که می گویند تصویر العمل بدن به مصرف آن شبیه تاثیر ورزش کردن هست.

به گزارش ایرنا از روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه لیدز در انگلیس در یک تحقیق نوآورانه روی موش ها، جهت نخستین بار موفق به شناسایی یک پروتیین کلیدی شدند که در جریان ورزش کردن در بدن آزاد می شود.

قرص ورزش ساخته شد

محققان با فعال کردن پروتیین یاد شده است در موش ها متوجه شدند که این پروتیین فایده های ناشی از فعالیت فیزیکی را بدون عرق ریختن در موش ها ایجاد می کند.

بر اساس این تحقیق که در مجله Nature Communications منتشر شد، این پروتیین که Piezo 1 نام دارد به صورت یک ‘حسگر ورزش’ عمل می کند و جریان انتقال خون به مغز و عضلات را جهت فعالیت پایدار تقویت می کند.

محققان انگلیسی قرصی ساخته اند که می گویند تصویر العمل بدن به مصرف آن شبیه تاثیر ورزش کردن است. 

محققان موسسه قلب و عروق و پزشکی متابولیک دانشگاه لیدز معتقدند که این تغییرات ممکن است تا حدودی عامل اثرات مثبت ورزش از جمله کم کردن خطر مبتلا شدن به سکته مغزی، بیماری قلبی و سرطان باشند.

آنها می گویند در آزمایش روی موش ها مشخص شد که با مصرف قرص حاوی ترکیب آشنا شده است Yoda 1 می توان موجب آزادسازی این پروتیین در بدن شد.

مشخص شده است است که Yoda 1 از این روند زیاد کردن جریان خون در دیواره شریان هایی که خون را از قلب به معده و روده ها می برند، تقلید می کند.

این کار تعادل الکتریکی را به آرامی و به گونه ای عوض کردن می دهد که به تنگ شدن رگ های خونی منجر و باعث می شود که خون بیشتری به مغز و عضلات درگیر در ورزش برسد.

قرص ورزش ساخته شد

با این حال این محقق متذکر شد این دارو که ممکن است در عرض پنج سال به مرحله آزمایش روی انسان برسد، کاملا جایگزین ورزش نخواهد شد ولی جهت مثال می تواند افزوده ای جهت پیاده روی باشد به طوری که تاثیر پیاده روی زیاد شبیه دویدن شود.

واژه های کلیدی: عضلات | پزشکی | آزمایش | محققان | دانشگاه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs